Autor: Marijana Škvorc, 25. 5. 2016.

Proslava Dana škole započela je tradicionalnim sportskim aktivnostima učenika razredne nastave, natjecanjem u nogometu i graničaru. U napetoj i neizvjesnoj završnici pobijedili su učenici 4.b razreda pod vodstvom njihove učiteljice Mirjane Lalić. Sve ekipe su nagrađene peharima i diplomama.

Nakon sportskih aktivnosti, uslijedila je svečana sjednica kojoj su prisustvovali uvaženi gosti župan Alojz Tomašević, dožupan Ferdinand Troha, pročelnica Odjela za društvene djelatnosti Požeško-slavonske županije dr.sc. Vesna Vlašić, dogradonačelnik Pleternice Domagoj Katić, župnik Antun Ćorković, ravnatelj škole gospodin Hrvoje Galić, nastavnici, djelatnici, roditelji i učenici, kao i ostali gosti.

Nakon himne i minute šutnje kojom smo odali počast poginulim hrvatskim braniteljima, nazočnima su se obratili ravnatelj, župan i dogradonačelnik.

Učenici matične, područnih i Glazbene škole  priredili su kratak program u kojem su predstavili svoj rad tijekom ove školske godine.

I ove su godine mnogi učenici sa svojim mentorima sudjelovali na državnim i županijskim natjecanjima te tako pronosili ime naše škole. Najuspješnijima od njih ravnatelj je uručio priznanja i nagrade:

Marko Šarić, učenik 7.a, osvojio je 2. mjesto na Županijskom i 3. Mjesto na Državnom natjecanju iz tehničke kulture (mentorica Marjana Radonić)

Blaženka Čuže, učenica 8.f, osvojila je 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz matematike (mentorica Ivanka Slovaček)
Mia Jozić, učenica 6.a, osvojila je 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz tehničke kulture i sudjelovala na Državnom natjecanju (mentorica Marjana Radonić)
Blaženka Čuže, učenica 8.f, osvojila je 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz tehničke kulture i sudjelovala na Državnom natjecanju (mentorica Marjana Radonić)
Dino Subotić, učenik 8.a, osvojio je 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz kemije (mentorica Sanja Grbeš)
Matej Blašković, učenik 8.f., osvojio je 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz matematike (mentorica Ivanka Slovaček)
Mateja Ostojić, učenica 8.e, osvojila je 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz geografije (mentorica Anita Adžić)
Matej Blašković, učenik 8.f, osvojio je 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz fizike (mentor Ivan Šarić)
Mateja Ostojić, učenica 8.e, osvojila je 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika (mentorica Mihajla Varžak)
Iva Kulundžić, Martina Soldo, Tia Mikliš i Helena Blaž, učenice 7.a i 7.c, osvojile su 3. Mjesto na Vjeronaučnoj olimpijadi (mentorica Tajana Ćosić)
Gabrijel Majetić, učenik 7.a, osvojio je 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz tehničke kulture (mentorica Marjana Radonić)
Marko Zečević, Filip Kvesić, Marko Šojat, učenici 7.a i 8.a, osvojili su 1. mjesto na Županijskom i 4. mjesto na Regionalnom natjecanju u badmintonu (mentor Željko Bunčić)
Marko Zečević, Benedikt Tokić, Sebastijan Jakovljević, Tomislav Ivošević, učenici 8.a, 8.f. i 8.g, osvojili su 1.mjesto na Županijskom i 3.mjesto na Regionalnom natjecanju u krosu (mentor Željko Bunčić)
Karlo Veletić, Valerio Sjepić, Stjepan Bošnjak, Tomislav Ravlić, Stjepan Matanić, Sebastijan Senić, Gabrijel Sivonjić, Leo Subotić, Dominik Tokić, učenici 6.b, 6.c i 6.e, osvojili su 1. mjesto na Županijskom i 2. mjesto na Regionalnom natjecanju u futsalu (mentor Željko Bunčić)

Nagrada fra Kajo

Podloga za idejno rješenje za plaketu i medalju Nagrade,  jest fotografija fra Kaje s kraja 1890. Ista fotka poslužila je kao podloga za "papirni" dio nagrade(diploma). Idejno rješenje i kalupe, izradio je kolega učitelj Mladen Relota, iz OŠ Trenkovo. Ovom prilikom mu od srca zahvaljujemo.

U želji da potaknemo učenike na veće zalaganje u učenju i vladanju te razvijanju socijalnih vještina  boljim odnosom prema drugim učenicima, nastavnicima, ustanovili smo Nagradu fra Kajo.  Nagrada se sastoji od medalje/plakete , diplome i vrijednog  poklona . Od ove godine učenike ćemo nagrađivati u tri kategorije.

U kategoriji  „Učenik-povratnik „nagrađena je učenica 8.a ,Danijela Vinković. Ona je pokazala najveći napredak u učenju i ponašanju.

Svi učenici škole tajnim su glasovanjem odabrali najomiljenijeg učenika u školi. U kategoriji  „Najučenik/ica“ izabrana je učenica 7.f ,Anđelina Barić.

Po prvi put birali smo „Učenika generacije“ . To je učenica 8.f ,Blaženka Čuže ,koja se kroz cijelo školovanje isticala marljivošću i aktivnošću u radu, prošla sve razrede s odličnim uspjehom i uzornim vladanjem te sudjelovala na brojnim županijskim i državnim natjecanjima.

Svim nagrađenim čestitamo.

Posjetite našu fotogaleriju!

Jelena Pažin

Ivana Strapač

Izvor: Ranko Janković

Autor: Marijana Škvorc, 25. 5. 2016.

Nagrada fra Kajo

Svim nagrađenim čestitamo.