Ukupno: 375603
Danas: 35

FINALE ŠAHOVSKOG PRVENSTVA
Autor: Marijana Škvorc, 19. 5. 2016.

U prošlom polugodištu odigrali smo kvalifikacijski turnir u šahu. Ujedno smo izabrali ekipu za županijsko natjecanje. Nećemo spominjati rezultate, važno je sudjelovati... Nedavno  smo organizirali finale.

Natjecalo se 11 učenika. Djevojčice su propustile dokazati da su ravnopravne. Igrali smo prema Bergerovom sustavu, svako sa svakim. Da sve bude prema pravilima, zamolili smo našeg šahovskog trenera, g.Željka Pavlovića, za suđenje. Nakon žestoke borbe u 11 kola, s 10 osvojenih bodova, pobijedio je Antonijo Barunica, 8.b. Drugo mjesto osvojio je David Živković, 8.b, a  3. mjesto osvojio je Benjamin Varžak, 4.a!

Na početku bijaše izvlačenje...

Natjecatelji s trenerom i sucem

Zanimljivost ovog finala jest uspješno sudjelovanje čak četvorice natjecatelja iz nižih razreda. Nagodinu ćemo "rasturiti" na županijskom prvenstvu.