Predstava „Tko je zaslužio poklon?“ za učenike nižih razreda
Autor: Marijana Škvorc, 8. 12. 2015.

Ove godine Društvo naša djeca Pleternica pripremilo je za djecu predškolskog uzrasta i učenike do 4. razreda osnovne škole predstavu božićne tematike pod nazivom „Tko je zaslužio poklon?“.

Djed Božićnjak ove godine nije siguran jesu li baš svi zaslužili božićni poklon pa sam kreće u provjeru. Putem susreće vuka, zlu maćehu, vješticu, nestašnu djevojčicu Mašu… Ne može se odlučiti jesu li oni zaslužili poklon ili nisu te mu djeca trebaju u tome pomoći.

„Izveli smo predstavu za obje smjene matične škole i mogu reći da smo uživali u odličnoj interakciji s djecom, a i djecu je pri kraju predstave dočekalo slatko iznenađenje jer, iako možda svi i nisu bili baš jako, jako dobri, obećali su da će biti i poslušni i vrijedni i da nikako neće biti sebični, a vjerujemo da će svoje obećanje i održati“ – kažu glumci.

Sljedeći tjedan održat će se predstava za polaznike vrtića i predškolskog programa te za igraonice Hrvatskog ženskog društva, a u nedjelju, 13. prosinca 2015. imat ćemo dvije izvedbe koje su prvenstveno namijenjene djeci s područnih škola i to prema rasporedu, u 16 sati PŠ Ratkovica, Požeška Koprivnica, Sulkovci, Brodski Drenovac, Zagrađe i Bučje, a u 18 sati za PŠ Frkljevci, Gradac, Požeške Sesvete, Zarilac, Buk i Kuzmica. Obje predstave održat će se u Školskoj sportskoj dvorani u Pleternici.

Predstava traje nešto duže od 30 minuta, a osmislili su je članovi i volonteri Društva naša djeca Pleternica koji u predstavi i glume, Renata Matičević i Hrvoje Strnak, s ciljem promicanja scenske umjetnosti među djecom, a i sama predstava ima odgojni karakter.

Cijena ulaznice je 10 kuna te je dobrovljna, a s plaćanjem te ulaznice, odnosno donacije, građani podržavaju i omogućuju još kreativniji i širi rad Društva naša djeca Pleternica.

Renata Matičević

Izvor: Renata Matičević

Predstava „Tko je zaslužio poklon?“ za učenike nižih razreda
Autor: Marijana Škvorc, 8. 12. 2015.

Renata Matičević

Izvor: Renata Matičević