Infokup
Autor: Marijana Škvorc, 2. 4. 2013.

Završilo je ovogodišnje Natjecanje iz informatike i računalstva (Infokup 2013). Državna razina održana je u Primoštenu 17.-20. ožujka 2013.

Naš učenik Mario Borna Mjertan  sudjelovao je na državnom natjecanju.  Pročitajte njegov osvrt na natjecanje:

Učenik sam 7.e razreda u OŠ fra Kaje Adžića Pleternica, a sudjelovao sam u raznim projektima unutar i van škole, kao i na raznim natjecanjima iz brojnih predmeta, kao i na natjecanju iz informatike - Infokup, na kojemu sam osvojio prvo mjesto na školskom natjecanju iz Osnova informatike i Algoritama i bio sam iz obje kategorije pozvan na županijsko natjecanje, gdje sam u konkurenciji drugih učenika svih razreda osnovne škole osvojio prvo mjesto iz Osnova informatike, kao i iz Algoritama, u kojima je konkurencije bile daleko manje i bila je podijeljena po razredima. Baš kao i prošle godine, pozvan sam iz Osnova informatike na državno natjecanje, koje se ponovno održavalo u Primoštenu.

Sedamnaestoga ožujka, rano ujutro, krenuli smo na put prema Lužanima, ovaj puta zajedno sa mojom mentoricom Marijanom Škvorc i profesoricom Grabusin sa Gimnazije. U Lužanima smo se ukrcavali na autobus koji nas odvezao do Primoštena. Nakon dugog putovanja, stigli smo oko 16 sati u hotel Zora i smjestili smo se u sobe. Nakon večere, još sam malo ponovio i legao na spavanje.

Sutra, veliki dan je stigao. Dan kada se natjecanje iz Osnova informatike odvijalo. Kada smo se svi smjestili u dvorani, natjecanje je počelo. Nakon 90 minuta pisanja, krenulo je iščekivanje rezultata, jer je sve zanimalo tko je na kojem mjestu. Nakon što sam saznao da sam osvojio šesto mjesto, mogao sam se konačno malo opustiti.

Idući dan nisam imao nikakvih obaveza i proveo sam ga uglavnom kupajući se u hotelskom bazenu i zabavljajući se uz razne druge aktivnosti koje je hotel nudio i u šetnji Primoštenom.

U srijedu, prošetali smo još malo Primoštenom i krenuli na dodjelu nagrada, na kojoj su uručene nagrade natjecateljima koji su osvojili prva tri mjesta, a svim natjecateljima su uručene majice i poklon-paketi Školske knjige. Nakon ručka, odjavili smo se iz hotela i stavili prtljagu u autobus te prije puta se još jednom prošetali Primoštenom. Poslije šetnje, opet smo krenuli na višesatno putovanje i konačno smo stigli kućama oko 21 sat.

Izvor: Mario Borna Mjertan

Infokup
Autor: Marijana Škvorc, 2. 4. 2013.

Izvor: Mario Borna Mjertan